31 Mar

ZFŚS regulamin 2020.

Znaczne grono pracowników nie ma dostępu do zakładowego intranetu, więc dla ułatwienia, zamieszczamy poniżej Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych 2020.

REGULAMIN ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH NA ROK 2020.pdf

ZAŁ.1 WNIOSEK O PRZYZNANIE DOFINANSOWANIA WYPOCZYNKU WCZASÓW POD GRUSZĄ.pdf

ZAŁ.2 WNIOSEK O PRZYZNANIE DOFINANSOWANIA_REFUNDACJA WYPOCZYNKU DZIECI.pdf

ZAŁ.3 OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA WYPOCZYNKU DLA DZIECI.pdf

ZAŁ.4 WNIOSEK DLA PRACOWNIKA O UDZIELENIE POMOCY FINANSOWEJ W RAMACH ZAPOMOGI ZE ŚRODKÓW ZFŚS.pdf

ZAŁ.5 WNIOSEK O PRZYZNANIE OSOBOM UPRAWNIONYM POMOCY FINANSOWEJ W RAMACH ZAPOMOGI ZE ŚRODKÓW ZFŚS.pdf

ZAŁ.6 WNIOSEK O PRZYZNANIE ŚWIADCZENIA Z OKAZJI WYPOCZYNKU ŚWIĄTECZNEGO_DLA DZIECI Z OKAZJI ŚW. MIKOŁAJA.pdf

ZAŁ.7 WNIOSEK O PRZYZNANIE DOFINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI SPORTOWO- REKREACYJNEJ_KULTUROWO- OŚWIATOWEJ.pdf

ZAŁ.8 WNIOSEK O UDZIELENIE POŻYCZKI MIESZKANIOWEJ.pdf

ZAŁ.9 UMOWA POŻYCZKI MIESZKANIOWEJ NA REMONT MIESZKANIA.pdf

ZAŁ.10 UMOWA POŻYCZKI MIESZKANIOWEJ NA ZDARZENIE LOSOWE.pdf

ZAŁ.11 UMOWA POŻYCZKI MIESZKANIOWEJ.pdf

ZAŁ.12 REGULAMIN KOMISJI SOCJALNEJ.pdf

19 Lis

Włącz Się Do Akcji I Wywołaj Uśmiech !!!

Przedstawiamy prośbę kolegi Marka Gila, zaangażowanego w akcję „MOTOMIKOŁAJE 2019”

Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc i wsparcie, niekoniecznie w formie finansowej lecz jak najbardziej rzeczowej w postaci słodyczy, przyborów szkolnych itp.

Słodycze i inne rzeczy można dostarczać do pokoju nr 12 ( Dyspozytor Koksownia Przyjaźń ) w budynku Zarządu do dnia 27.11. 2019 r., lub do nas – MZZPRC w JSW KOKS S.A. budynek „Promyk” pok. nr 13

20 Wrz

Wrześniowy dyżur prawnika.

Zapraszamy na kolejny dyżur prawnika związkowego, który odbędzie się 27 września 2019 r., w budynku Promyk pok. nr 103 w godz. 10 – 15. Pan Krystian Gręda będzie udzielał porad dla członków związku w sprawach związanych z pracą jak również w sprawach prywatnych. Zapisy w siedzibie związku pok. nr 13, tel. 50-70 lub 604190468.

30 Maj

PRACA ZMIANOWA KONTRA ZDROWIE

-Ciężko to opisać – nikt, kto nie pracował na zmiany, o każdej porze dnia i nocy, nie zrozumie, z czym taki system zatrudnienia się wiąże – mówią pracownicy. Chroniczne zmęczenie, trudności w zasypianiu, uciążliwe dolegliwości żołądkowe, zaburzenia układu krążenia – choć to najczęściej wymieniane,negatywne skutki wielozmianowości, lista wcale się na nich nie kończy.

30 Kwi

Weekend majowy 2019.

Z okazji naszego branżowego święta, ” 4 MAJA DZIEŃ HUTNIKA , KOKSOWNIKA”, życzymy wszystkim pracownikom JSW KOKS S.A. i SPÓŁEK , powodzenia w życiu osobistym i zadowolenia z pracy. Byśmy zawsze bezpiecznie wracali z pracy do bliskich.Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie swiety_florian-199x300.jpg

4 MAJA ” DZIEŃ KOKSOWNIKA”
Święty Florian został w 1436 r. przez biskupa krakowskiego kard. Zbigniewa Oleśnickiego ustanowiony jednym z czterech głównych patronów Królestwa Polskiego.
Św. Florian jest patronem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem: strażaków, hutników i koksowników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy.

1 MAJA : ŚWIĘTO PRACY.
1 maja upamiętnia wydarzenia w Chicago, gdzie na początku 1886 roku pracujący w fatalnych warunkach robotnicy firmy McCormick Harvester Co. zbuntowali się przeciw planom masowych zwolnień. Doszło do strajku, potem wyrzucenia załogi. 1 maja 1886 roku działacze zorganizowali wiec pod hasłem wprowadzenia ośmiogodzinnego dnia pracy. Wtedy obeszło się bez rozlewu krwi, ale wiec 3 maja skończył się bójkami z policją i śmiercią kilku osób.

2 MAJA : DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ.
2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, ale nie mniej ważnym. Warto pamiętać o wywieszeniu biało-czerwonej flagi.
15 października 2003 r. do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP,
ustanawiający m. in. Dzień Flagi RP.
Co wynika z uzasadnienia ustawy wprowadzającej święto, wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.
Dnia 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie. W latach Polski Ludowej właśnie w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja.

3 MAJA : ŚWIĘTO KONSTYTUCJI.
3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po  amerykańskiej na świecie.
Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj.