29 cze

JSW: pracownicy otrzymają 4300 zł netto nagrody jednorazowej

Wartość posiłków regeneracyjnych, tzw. flapsów, dla pracowników uprawnionych, wzrośnie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej od 1 lipca do poziomu 19 zł.
Ponadto w związku z dobrymi wynikami osiąganymi przez spółkę, pracownicy otrzymają nagrodę jednorazową o wartości 4300 zł netto. Ma ona zostać wypłacona 4 września. …
To efekt między innymi wzrostu cen węgla i koksu na światowym rynku oraz działań restrukturyzacyjnych podjętych przez spółkę ..

Po powyższej informacji i w świetle przesłanego przez Zarząd NEWSLETTERA z „KOMUNIKATEM SPECJALNYM” jak i informacji o nagrodzie dla Zarządu JSW KOKS S.A., załoga naszej firmy czuje się  oszukana. Otrzymujemy wiele sygnałów o gotowości poparcia akcji protestacyjnej jak i wiele głosów z zarzutami o „zbyt łagodnym podejściu” w rozmowach z Zarządem Spółki, dziękujemy za wszystkie głosy i informujemy, że niemal nieprzerwanie prowadzimy w dobrej wierze dialog z Zarządem dot. różnych świadczeń finansowych, jak widać to za mało.  W załączeniu stanowisko Organizacji Związkowych.

zobaczStanowisko Organizacji Związkowych
Stanowisko MZZPRC